KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Novým krajským předsedou KDU-ČSL je Jan Růžička!
Zpět

Novým krajským předsedou KDU-ČSL je Jan Růžička!

Přidáno 10. 4. 2019
Ilustrační foto

Nejen celostátní KDU – ČSL má od brněnského Sjezdu nové vedení. Také v Ústeckém kraji došlo ke změně. Dlouholetou předsedkyni ústecké krajské organizace Alenku Antošovou vystřídal v jejím čele Jan Růžička z Krupky.

 

Nový krajský předseda již v předchozím funkčním období krajského výboru pracoval jako jeho místopředseda, což zaručuje kontinuitu. Zároveň měl možnost nasbírat bohaté zkušenosti, které nyní hodlá využít jak ve prospěch lidové strany, tak také všech obyvatel, kteří žijí v severozápadních Čechách.

Janu Růžičkovi, který pochází z tradiční lidovecké rodiny, ani jeho nejbližším spolupracovníkům nechybí energie i zkušenosti. „Máme smělé plány, které však musí dojít naplnění. Mým cílem je během dvou let výrazně rozšířit a omladit členskou základnu, což půjde ruku v ruce se zakládáním nových místních organizací. Máme co nabídnout, jen je třeba se nebát a oslovit lidi, kteří sdílejí naše životní hodnoty a pohled na svět. A takových není málo. Vím, o čem hovořím, protože podobný model máme vyzkoušený z mé domovské Krupky, kde jsme v posledních komunálních volbách získali 16,3% hlasů. Rádi bychom tento náš krupský virus rozšířili do celého kraje,“ říká nový krajský předseda, který se rovněž těší na spolupráci s novým vedením naší strany.

„Velkou výzvou budou krajské volby, které nás čekají příští rok. Se svými spolupracovníky již intenzivně pracujeme na našem potenciálním úspěchu. Všichni víme, že v Ústeckém kraji to lidová strana nikdy neměla jednoduché. Pro úspěch křesťansko-demokratické politiky však uděláme maximum, protože naším cílem je opět zasednout v krajském zastupitelstvu a mít přímý vliv na to, co se děje kolem nás,“ doplnil Jan Růžička.

Kdo je Jan Růžička:

Nar. 1989, ženatý, 1 dcera, absolvent České zemědělské univerzity v Praze (Provozně-ekonomická fakulta, titul Ing.). Se svojí rodinou žije v Krupce, obchodní ředitel, spolupořadatel dobrovolnických akcí a programů.
 

Rostislav Kadlec